Creaform HandyScan Black Ve Go!Scan Spark Red Dot Tasarım Ödülünü Kazandı

Creaform’un yeni nesil taşınabilir 3D tarayıcıları, yenilikçi ve öncü tasarımları ile dünya çapında prestijli Red Dot tasarım ödülüne layık görüldü.

Taşınabilir ve otomatik 3D ölçüm çözümlerinde dünya lideri olan Creaform, yeni HandySCAN BLACK™ ve Go! SCAN SPARK™ cihazlarının ürün tasarımı ile iki Red Dot Ödülü kazandığını açıkladı.

HandySCAN BLACK mavi lazer 3D tarama teknolojisine sahiptir ve çok çeşitli zorlu metroloji uygulamaları için boyutsal ölçümler yapmaktadır. Red Dot jürisinin HandySCAN BLACK için ifadesi: “3D taşınabilir tarayıcının şık tasarımı, ustalığını ve yüksek hassasiyetini yansıtıyor. Mat siyah arka planı sayesinde koyu renkli imza çizgileri açıkça görülüyor. ”

Ürün geliştirme uygulamaları için Creaform’un beyaz ışıklı 3D tarayıcısı Go!SCAN SPARK da tasarımı nedeniyle ödüllendirildi. Tarayıcının yanlarında bulunan açısal çizgiler, kompakt tasarımı, hızlı ve kolay bir 3D tarama deneyimi için dört kamerayı birleştirme özellikleri dikkat çekici bulunmuştur. Go!SCAN SPARK hakkındaki Red Dot jürisinin ifadesi: “Go!SCAN SPARK'ın net olarak tanımlanmış stil özellikleri, yüksek kalitesini vurguluyor. Kolay kullanımı taramayı bir zevk haline getirir. ”

Şirketin yenilik ve teknoloji genel başkan yardımcısı Marco St-Pierre, “Bunlar, Creaform'un tasarım ve ergonominin genel kullanıcı deneyiminde oynadığı kritik role ne kadar inandığını kanıtlayan ve son birkaç yıldaki dördüncü ve beşinci Red Dot Ödülleridir” dedi.

“Endüstriyel tasarım ekibimiz HandySCAN BLACK ve Go!SCAN SPARK ile tasarım dilini yepyeni bir düzeye çıkardı. Bu yeni çözümler sadece rakipsiz 3D tarama performansı ve doğruluğunu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kullanılabilirliği artıran yeni yollar da yaratıyor”dedi. “Red Dot jürisinin bu başarıyı ödüllendirmesinden gurur duyuyoruz.”

Red Dot Ödülleri dünyaca ünlü saygın bir yarışmadır. Dünyanın dört bir yanından katılan kendi kategorilerinde en yenilikçi ürünler yarışmaktadır. Her yıl 50'den fazla ülkeden 5.000'den fazla ürün yarışmaktadır. Red Dot Jürisi ürünleri yerinde test eden, tartışan ve değerlendiren 40 uluslararası uzmandan oluşmaktadır. Adaylar, inovasyon derecesi, işlevsellik, biçimsel kalite ve ergonomi gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilmektedir.