Daha Dayanıklı Aktüatörlerle Daha Düşük İşletme Maliyeti

Daha düşük bir satın alma maliyeti elde etmek için aktüatör kalitesinden ödün vermek, uzun vadede genellikle çok daha pahalıdır. Günümüzde mevcut birçok hidrolik aktüatör olmasına rağmen, çok az kişi kuvvet ve hareket halinde üstün kalite sağlamak için tasarlanmıştır. Uygulamaları test etmek için özel olarak tasarlanmamış aktüatörler kullanılırken, eğilme nedeniyle ulaşılabilecek üst frekansları azalır, yandan yükleme ve burkulmaya dayalı hata toleransı düşer, yorulma testleri için gereken döngü sayısı nedeniyle daha fazla yağ sızıntısı oluşur. Sonuç olarak, yenileme için ek maliyet gerektiren çok daha düşük toplam ürün ömrüne, bu da daha yüksek işletme maliyetlerinde hızlı bir şekilde ortaya çıkmasına neden olur.
Temel silindir çalışmasına odaklanan diğer birçok hidrolik aktüatörün aksine, MTS aktüatörleri testin benzersiz hassasiyet ve güvenilirlik gereksinimlerini karşılamak için optimize edilmiştir. Mühendislerimiz sürtünmeyi en aza indirgemek, güvenilirliği, aşınma direncini ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için özel malzemeler ve işlemler kullanır. Bu nedenle MTS DuraGlide ™ 244G2 Aktüatörler dünya çapında araç dinamikleri ve parçaların yapısal yorulma testlerine kadar zorlu uygulamalarda kullanılır. Ayrıca dinamik, statik ve yorulma uygulamaları için önerilmektedir.

Daha Uzun Performans Ömrü

MTS DuraGlide 244G2 Aktüatörler, çevre dostu, RoHS uyumlu, piston yüzey kaplaması ve dayanıklılık, uzun ömür ve performans için endüstri standardını belirleyen tescilli yüzey bitirme işlemleriyle üretilir. Piston kaplama işlemi, aktüatör ömrünü geleneksel olarak krom kaplı pistonlara sahip aktüatörlere göre 10 kat arttırır. DuraGlide 244G2 Aktüatörler ayrıca, kullanım sürelerini ve aşınma durumunu ölçen, genel ürün ömrünü uzatacak ve çalışma süresini koruyacak duruma dayalı izlemeyi mümkün kılan sensörler içerir.Artan Test Kalitesi

Yeni kaplama, piston eğilmesini de 10 kat azaltır. Çubuk bandını ayarlamak zorunda kalmadan, test mühendisleri en uygun sıfır strok pozisyonunu koruyabilir ve yükleme hizasını bozabilecek çapraz kafa pozisyonu değişikliklerine duyulan ihtiyacı azaltabilir. Sıfır strok pozisyonunu yüz milyonlarca yükleme döngüsünün üzerinde sabit tutma kabiliyeti daha tutarlı test sonuçları verecek ve test sürecini hızlandıracaktır. Ek olarak, daha yüksek doğruluktaki aktüatörler, daha az partide istatistiksel olarak anlamlı sonuçlar üreterek ölçüm belirsizliğine yol açabilecek bozulmayı azaltır ve zamandan tasarruf sağlar.

Geliştirilmiş Entegrasyon

DuraGlide 244G2 aktüatör önceki nesil ile aynı bağlantı boyutlarına sahip olduğundan, mevcut test konfigürasyonlarda birinci nesil 244 Serisi Aktüatörlerin yerini kolayca alabilir. Alternatif olarak, bir aktüatör yeniden üretim ile yeni aktüatörlerin özellikleri, performanslarını ve aslına uygunluklarını arttırmak için birinci nesil aktüatörlere uygulanabilir.

Daha Fazla Standart Boyut

Bu aktüatörler, daha fazla fikstür boyutuna hitap etmek için çok çeşitli standart strok uzunluklarına sahiptir. 100 - 500 mm (4 - 20 inç, 2 inç artışlarla) strok ve 15 - 1000 kN (3,3 - 220 kip) güç değerleri arasında tercih edilebilir. Yeni bir DuraGlide 244G2 Aktüatörün testlerinizi nasıl geliştirebileceği hakkında daha fazla bilgi için bugün MTS ile iletişime geçin.