Ölçüm Ünitenizi Üst Versiyona Yükseltin: Yüzey ölçüm istasyonunuzdan daha fazlasını nasıl elde edersiniz?MarSurf Engineered Series 001 ve 002 ile kanıtlanmış, standart pürüzlülük ve kontur ölçüm yöntemlerinizi etkili ve ekonomik bir şekilde iyileştirebilirsiniz. Mevcut ölçüm istasyonunuzu, modern gereksinimleriniz için tam donanımlı ve rekabetçi hale getirmek amacıyla isteğe bağlı ek modüller ile donatın.


Daha iyi performans için modüler parçalar

Manuel ölçüm istasyonları için özel olarak geliştirilen retrofit modülleri, Mahr ölçüm istasyonunuzu (bir granit plate, sütun ve bir ölçüm ünitesi veya sürücü ünitesi ile) isteklerinize göre ayrı ayrı yükseltmenize ve böylece performansı artırmanıza olanak tanır.

MarSurf Engineered Series 001 ve 002, ölçüm istasyonunu isteğe bağlı olarak konumlandırma aleti olan bir masa, dönme ve döndürme tertibatı ve / veya 360 ° dönüş için bir eksen modülü ile genişletir. Manuel konumlandırma eksenleri hem kaba hem de ince ayar fonksiyonları ile donatılmıştır ve böylece iş parçası tekrar üretilebilir, hassas konumlandırılma yapılabilir. Eksenlerin dijital değer gösterimi, mevcut konum hakkında hiçbir şüphe bulunmamasını sağlar- böylece hatalardan etkin bir şekilde kaçınılır. Modüller çeşitli destekleyicilerle birleştirilebilir ve bu nedenle hemen hemen tüm standart ölçüm istasyonlarına uyarlanabilir.

Bir bakışta tüm avantajlar:

  • Ekonomik: yeni bir satın almadan daha ucuz
  • Güvenilir: işletme hataları azalır, ölçülen değerlerin kesinliği artar
  • Tekrar üretilebilir: Ölçülecek parçaların düzgün, sabit ve şeffaf konum ayarları yapılır
  • Daha hızlı: farklı ölçüm görevleri için hızlı montaj değişikliği sağlayan tek tip hızlı değiştirme arayüzü sayesinde zaman tasarrufu sağlanır
  • Kullanışlı: sürgülü ve konumlandırma kızakları ile konumlandırma, kolay ve sezgisel yazılım

Hangi seri sizin için daha uygun?

Marsurf Engineered Series 001, 30 kg'a kadar olan iş parçalarının ince işçilik ve karmaşık ölçümleri için idealdir. Eğik delikli veya karmaşık küçük parçalara sahip iş parçalarında özellikle tekrarlanan ölçüm görevleri, kesin nokta doğruluğu ile 001 Serisi ile gerçekleştirilebilir.


MarSurf Engineered Series 002, 001 Series'in üst versiyonudur ve bu nedenle özellikle büyük veya ağır iş parçalarını ölçmek için özellikle uygundur. Hava yatağı konumlandırma masası, 300 kg'a kadar yükleri taşıyarak silindir kafaları veya silindir blokları üzerindeki ölçümler için idealdir. Döner tabla üzerindeki 50 mm'lik bir delik, iş parçasını sıkmak için gereken aletlerin tekrar kullanılabileceği anlamına gelir. Bir ölçüm istasyonunda aynı anda birkaç ölçüm görevi gerçekleştirilebilir.