Creaform’dan Havacılık Sektörüne Özel HandySCAN AEROPACKUçak üreticilerinin ve MRO şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için eksiksiz çözüm paketi


Taşınabilir ve otomatik 3D ölçüm çözümlerinde dünya lideri olan Creaform; fırtına, dolu ve uçak kazalarının zararları, hatta kanat ve spoyler incelemeleri gibi uçak kalite kontrolünün özel zorluklarına çözüm üreten 3D tarama çözüm paketi HandySCAN AEROPACK’i duyurdu. HandySCAN AEROPACK aynı zamanda tersine mühendislik, bakım, onarım işlemleri ve elde edilmesi zor yedek parçaların tasarımında da kullanılmaktadır.

HandySCAN AEROPACK’in İçeriği:
 •HandySCAN 3D: Havacılık endüstrisinin önde gelen metroloji sınıfı, taşınabilir 3D tarayıcısı olarak, uçak hangarları ve atölyeler gibi zorlu ortamlarda hem karmaşık yüzeylerde hem de her boyuttaki parçalarda hassas, tekrarlanabilir ve güvenilir ölçümler almak için tasarlanmıştır.

 • SmartDENT 3D: Uçağın kanat, spoyler ve gövde gibi parçalarının değerlendirilmesi için inceleme ve değerlendirme yazılımıdır.

 • VXinspect: Kalite kontrol iş akışları ve raporları için boyutsal inceleme yazılımı modülüdür.

 • VXmodel: 3D tarama verilerini CAD programında katı modele çevirmek ve geliştirmek/revize etmek için tasarlanmış yazılım modülüdür.

Kullanım kolaylığı özelliğine sahip HandySCAN AEROPACK farklı bilgi ve tecrübe seviyesindeki kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. HandySCAN AEROPACK, operatör hatalarını en aza indirerek kalite kontrol ve tersine mühendislik sürecini kısaltır, aynı zamanda rapor veya CAD tasarım sürecini de belirgin seviyede ivmelendirir.

HandySCAN 3D, Airbus firmasının Yapısal Onarım Yönergesi altındaki Teknik Ekipmanlar Yönergesi’nde onaylı ekipman olarak listelenmiştir. Aynı zamanda Boeing tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir üründür. Bu, tüm Boeing ticari uçaklarındaki yüzey dentlerinin fiziksel özelliklerini kayıt altına almak için kullanılabileceği anlamına gelir.

Detaylı bilgi için tıklayınız...